Магнетна батерија 5000 mAh, PD20W, компатибилна со MagSafe

Magnetic Power Boost
Slim. MagSafe. Fast charge.
Key Features
  • Awireless charging power bank that takes full advantage of MagSafe technology and won’t block the iPhone 15’s camera
  • Designed with a strong magnetic absorption feature, this power bank securely attaches to your compatible devices, ensuring a stable connection during charging
  • Slim enough to snap to your phone and slip into your pack, purse, or pocket
  • Use the 20W USB-C PD port to charge your iPhone 3x faster
  • Allows pass-through charging so you can continue to wirelessly charge a connected device when charging the power bank
Description

Tellur Магнетна батерија 5000 mAh — вашето елегантно, софистицирано решение за напојување дизајнирано за модерниот мобилен корисник.

Искористувајќи ја моќта на технологијата MagSafe, оваа напојувачка банка за безжично полнење нуди неспоредлива комбинација на практичност и ефикасност. Создадена за да се осигура дека камерата на вашиот iPhone 15 останува непречена, таа беспрекорно се интегрира во вашиот животен стил без никакви проблеми.

Опремена со робусна функција за магнетна апсорпција, Tellur магнетната батерија цврсто се прицврстува на вашите компатибилни уреди, обезбедувајќи стабилна и сигурна врска за постојани перформанси на полнење. Неговиот ултра тенок профил не е само естетско чудо, туку и практичен придружник, кој без напор се прилепува на телефонот и се лизга во пакетот, чантата или џебот за напојување во движење.

Обезбедете го вашиот уред со способноста за брзо полнење на 20W USB-C PD портата, дизајнирана да го ревитализира вашиот iPhone до три пати побрзо од стандардните полначи.

Покрај тоа, Tellur магнетната батерија е дизајнирана со можност за минливо полнење, што ви овозможува безжично полнење на поврзаниот уред истовремено додека ја полните самата енергетска банка. Оваа функција осигурува дека и вашата енергетска банка и вашиот уред се секогаш подготвени за работа.

Recommended Price (VAT included)

€36,99 EUR
SKU: TLL158461
Barcode: 5949120005302
Technical Specifications

BatteryLi-polymer
Capacity5000mAh/19.25Wh (3.85V)
MaterialAluminum alloy and plastic
USB-C input (PD 3.0)5V/3A, 9V/2A (18W)
USB-C output (PD 3.0)5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A (20W)
Wireless output15W(Max), 10W, 7.5W, 5W
FeaturesMagSafe compatible, LED power indicator, Rapid recharge, Pass-through charging
Rapid recharge timeAprox 2H with 18W Power Delivery charger
Protection functionsShort-circuit, overcharge, overdischarge, overcurrent
Dimensions102.5 x 66 x 9mm
Weight112g
Available colorsGrey
MagSafe compatibilityiPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
Wireless charging compatibilityiPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13/ 13 Pro/ 13 Pro Max/ iPhone 12/ 12 Pro/ 12 Pro Max, iPhone 11/ 11 Pro/ 11 Max, iPhone XR/ X/ XS Max/ XS, iPhone8/ 8 Plus, Samsung S23 Ultra/ S23+/ S23/Samsung S22 Ultra/ S22+/ S22/ S21 Ultra/ S21+/ S21/ Note 20 Ultra/ Note 20/ S20 FE/ S20 Ultra/ S20+/ S20/ S10+/ S10/ S10e/ S9/ S9+/ S8/ Note 8/ S7 Edge, Google 5, LG G6, LG G6 Plus, LG V30 and other Qi compatible devices
Package includes1 x Magnetic battery 5000mAh,
1 x USB-C to USB-C cable,
1 x Manual

Magnetic Power Boost

A wireless charging power bank that takes full advantage of MagSafe technology
and won’t block the iPhone 15’s camera

Designed with a strong magnetic absorption feature, this power bank securely attaches to your compatible devices, ensuring a stable connection during charging

Charge while you talk on the phone!

Slim enough to snap to your phone and slip into your pack, purse, or pocket

Use the 20W USB-C PD port to charge your iPhone 3x faster

Allows pass-through charging so you can continue to wirelessly charge a connected device when charging the power bank

Capture Every Moment – Never Miss a Beat - Stay Charged with Tellur’s Mag-Safe Advantage

Support
Support

How To
How To ...

Empowering You with Quick, Efficient Information

At Tellur, we're committed to providing you with the information you need in a swift and efficient manner. For comprehensive guides and detailed support, simply click here to visit our 'How To' section.

Smart Home App
Manual

Access All Your Product Manuals Easily

Whether you need detailed instructions, technical specifications, or troubleshooting tips, find everything in one convenient place. To access our comprehensive collection of product manuals, click here Get the information you need, right when you need it.